LPG na Niemcy

Aby legalnie poruszać się po zagranicznych drogach należy wpisać gaz do dowodu rejestracyjnego.

Wcześniej odbywało się to na podstawie tzw. dokumentu Abgasgutachten lub bardziej znane określenie – TÜV, a od października 2017 r. te przepisy uległy zmianie i teraz aby wpisać gaz do dowodu rejestracyjnego niezbędne jest świadectwo homologacji wg. regulaminu 115 EKG ONZ.

Istotą tego dokumentu jest dobór oraz montaż odpowiedniej kompletacji instalacji gazowej do konkretnego samochodu wg. ściśle określonego schematu jak np. umiejscowienie podzespołów, czy sposób montażu.

Nasza działalność jest skoncentrowana między innymi na montaże homologowane wg. regulaminu 115 EKG ONZ na rynek niemiecki, holenderki czy norweski.

Co trzeba zrobić aby założyć instalację LPG w Polsce i zalegalizować ją poza granicami  naszego Państwa?

W pierwszej kolejności należy wysłać nam skan małego dowodu rejestracyjnego na podany niżej adres e-mail r-115@gaszentrum.pl , lub zdjęcie na komunikator Whatsapp  pod nr tel.+ 48 508 717 073. Prosimy również o pozostawienie w wiadomości nr tel. do osoby z którą możemy się skontaktować.

Jest to niezbędny krok bo dopiero na podstawie informacji zawartych w dowodzie rejestracyjnym jesteśmy w stanie zaproponować właściwą instalację oraz odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące montażu takie jak cena, termin czy czas montażu.

Współpracujemy z warsztatami w Legnicy, Nysie i Krakowie. Nasza siedziba znajduje się w Olsztynie (woj. warmińsko- mazurskie).

Są to miasta w których można zlecić swój montaż w zależności od tego gdzie będzie Państwu bliżej przyjechać i wykonać usługę.

Po wykonanym montażu w ciągu 3 tygodni otrzymujecie Państwo od nas na swój adres domowy pełną dokumentację pozwalającą na zalegalizowanie instalacji LPG:

  • dokument R 115,
  • certyfikat montażu,
  • naklejki montażowe informujące o typie instalacji,
  • dokument GSP potwierdzający zgodność montażu z obowiązującymi zaleceniami.

Obecnie nie ma już obowiązku jechania na stację diagnostyczną aby wykonać przegląd techniczny TÜV tak jak było to dawniej. Świadectwo homologacji R115 oraz GSP które zapewniamy są wystarczającymi dokumentami do legalnego poruszania się po zagranicznych drogach.

Zadzwoń

+48 508 717 073

Drodzy Klienci

Cały czas staramy się rozwijać oraz ulepszać nasze usługi.

W związku z tym do każdej nowej instalacji firmy KME na rynek zagraniczny, dokładamy kabel interface, dzięki któremu będziemy mogli połączyć się z Państwem on-line w przypadku usterki.

Ten sposób ułatwi nam diagnozę oraz szybszą pomoc na odległość.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami jeżeli:

9

Chcesz wiedzieć czy obsłużymy Twoją instalację?

9

Potrzebujesz odpowiedniego doboru instalacji LPG?

9

Chcesz uzyskać informacje na temat serwisu swojej instalacji?

9

Potrzebujesz fachowej porady?

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych